Jak nabýt sexuální sebevědomí - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

vloženo 3.7. 2017Jak nabýt sexuální sebevědomí

Máte pocit, že jsou okolo vás lidé, kteří vypadají pokaždé přitažlivě? A říkáte si, jak to proboha dělají? Jako spousta jiných lidí se asi pokaždé necítíme skvěle a sexy. Zkrátka míváme dny, kdy se samy sobě nelíbíme a raději bychom zůstali zavření doma. Ale máme i dny, kdy z nás vyzařuje zdravá sebejistota a každý kolemjdoucí opačného pohlaví se na nás otočí. Jak to ale dělají ti, kteří tak působí neustále? Je za tím sexuální sebevědomí.

Každý z nás touží po spokojeném a šťastném životě. Kdo si s tím spojuje kvalitní partnerský vztah a tudíž i sex, není mu lhostejné, jak na svého partnera působí. Chce být svým partnerem vnímán jako přitažlivý a prostě působit sexy. Znesnadňuje nám to fakt, že je obecně za ideál považováno štíhlé tělo a mladistvá tvář. O tom nás dnes a denně přesvědčují reklamy, které taková těla a takové tváře používají. Nesmíme zapomínat na to, že by pro nás mělo být rozhodující vnímání přitažlivosti naším partnerem a řídit bychom se tedy měli hlavně tím, co se líbí právě našemu partnerovi a nám samotným.

Naučme se mít se více rádi

Konkrétně ženám může sexuální sebevědomí nabourávat jejich vnímání vlastního těla. Když se žena necítí být zrovna ideálem krásy, může to zbytečně brzdit její uvolnění v intimních okamžicích. Estetickou stránku přitom muži před sexem přestávají vnímat komplexně. Vnímají jen ženskou nahotu, která je vzrušuje a soustředí se pouze na nejvzrušivější partie. Přehnaná sebekritika je tudíž v tomto případě opravdu zbytečně omezující.

Své sebevědomí ve vztahu k opačnému pohlaví vnímá každý jinak. Roli hraje stydlivost, bezesporu i zkušenosti, ale určující je vnímání vlastního těla. Pakliže se nám na sobě něco nelíbí, bude to naše sexuální sebevědomí pouze srážet. Jsou ženy, které si myslí, že ho nemají a tudíž ani není co zvyšovat. Jiné věří, že je to o duši, o duševním sebevědomí a o tom, zda jsme schopni naznačit opačnému pohlaví, co se nám líbí a co nám dělá dobře. A mnoho žen se časem přesvědčí o tom, že se jim sexuální sebevědomí zvyšuje díky prožitým zkušenostem.

PSYCHOLOGICKÁ POMOC NA TELEFONU - NONSTOP A ZCELA DISKRÉTNÍ! Volejte 900 70 10 20*


Chceme-li posílit své sexuální sebevědomí, určitě nesmíme zapomínat na pravidelný pohyb, protože je nezbytné mít alespoň nějakou fyzickou kondičku. Musíme mít zdravě rádi sebe a své tělo. Měli bychom být uvolnění a nepociťovat napětí. Je také důležité, abychom byli schopni vyslovit své sexuální potřeby a rovněž bychom měli znát sexuální potřeby našeho partnera. Dáme-li najevo, že rozumíme duši našeho protějšku, je to pro něj vždy sexy a vzrušující a nás to tak dělá více žádoucí.

Pečujme o své nitro a své zbraně vytahujme postupně

Každý má samozřejmě jiné potřeby a chutě, nelze ke všem přistupovat jednotně. V případě mužů ale existují určité finty, které by na většinu z nich zapůsobit měly. Pokud například umí žena pěkně tančit, tak svůdné pohyby a řeč ženského těla při tanci dostanou nejednoho muže. Na většinu žen zase určitě zapůsobí inteligentní humor, něžnost a na plné čáře potom to, když dá muž najevo (ať už to tak sám cítí či nikoli), že chce primárně uspokojit on svou partnerku.

Na obě pohlaví má silný vliv vůně protějšku. To, jak si navzájem voníme, hraje velkou roli. Jestliže chceme svou vůni podpořit parfémem, měli bychom volit takoví, který se k nám hodí a dobře vyjadřuje naše nitro. Pokud jde o samotný sex, pak bychom naše erotické umění měli "dávkovat" postupně, abychom všechny naše triumfy neodhalili hned při první příležitosti. Nic nezvýší sexuální sebevědomí tak spolehlivě, jako spokojený protějšek, který nám po milování vyjadřuje svůj obdiv.

Každý z nás má někdy tzv. dny "blbec" a jindy zase cítíme, že zřejmě cosi vyzařujeme, protože na nás okolí líbivě pohlíží. Stává se to jak ženám, tak mužům, ve chvílích, kdy jsme šťastní, spokojení, cítíme se dobře a své starosti tak nějak nevnímáme. Tyto momenty znamenají, že nás nic netíží, jsme uvolnění a je nám vnitřně moc dobře. Pak nám jde úsměv tak nějak sám. A s tím úsměvem vysíláme i signály, že jsme sami se sebou spokojeni a tudíž máme prostor pro uspokojování druhého. Tento náš stav je nejlepším lékem pro naše (nejen) sexuální sebevědomí. Menší či větší starosti máme všichni. Kdo je umí snášet tak, aby při nich co nejméně trpěl, například třeba meditací, pečuje tím o svou vnitřní krásu. Všechno totiž vychází z nitra. Budeme-li pečovat o svou duši, budeme zůstávat krásní bez ohledu na věk. Ať jsme mladí či staří, zářící duše je to, co působí sexy a dělá nás neodolatelnými.

Další články

Dohoda o nevěře jako prevence rozchoduvloženo 12. 6. 2017

Dohoda o nevěře jako prevence rozchodu

Věrnost je jedním z klíčových pilířů manželství, ale i soužití "na psí knížku". Jen málokdo z nás zvládne být celoživotně věrný. Nabízí se tedy řešení v podobě tzv. otevřeného manželství či vztahu.

Definice otevřeného vztahu je sympatická, každý se rád cítí být nesvázaný.

Zvědavost jménem exvloženo 22. 5. 2017

Zvědavost jménem ex

Každý, kdo má minimálně jeden partnerský vztah již ukončený, si někdy na svou/svého ex vzpomene. Jestliže jsme si ho/jí už dokonce na sociálních sítí zkusili "najít", je namístě opatrnost.

Lidská zvědavost může někdy působit až morbidně.

Když partner odmítá terapiivloženo 15. 5. 2017

Když partner odmítá terapii

S partnerskou krizí má zkušenost každý, kdo v partnerském vztahu žije. Pokud se problémy dostanou do fáze, kdy vyvstanou i myšlenky na rozchod, je na místě pomoc odborníka.

Párová terapie řeší vztahové problémy a zaměřuje se na sladění potřeb partnerů.

Tanec jako afrodiziakumvloženo 27. 2. 2017

Tanec jako afrodiziakum

Mnohým z nás dělá tanec dobře. Nemusíme přímo my sami tančit, stačí nám tanec sledovat a zajistí nám dobrou náladu. Málokdo z nás se však začne tanci věnovat.

Může nás překvapit, jakou jiskru do našeho vztahu dokáže vnést tanec a jak umí probudit spící vášeň.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky  mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky

* Poskytovatel: TELEHOUSE s.r.o, Cena volání je 70 Kč za minutu vč. DPH, Max. délka hovoru je 17minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.teho.cz, www.platmobilem.cz