Smrt a zármutek - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

smart a zarmutek

Smrt a zármutek

 

Setkání se smrtí nás může potkat v jakémkoli věku. Smrt si nevybírá a čeká nás všechny. Už jen tuto myšlenku se snaží mnoho z nás vytěsnit ze své hlavy a chovat se jako kdyby nebyla, neexistovala. A pak se to stane, umře nám někdo blízký a milovaný. Nechápeme, nevíme jak se chovat, nejdříve o tom nechceme ani slyšet, vzít to na vědomí, jsme bezmocní, tak moc bezmocní… Pak následují pocity vzteku a neuvěřitelné nespravedlnosti, proč on/ona!? Ta bolest je nesnesitelná, prázdnota hluboká a zármutek nekonečný. Ty probdělé noci a proplakané dny bez odpovědí.

Bohužel těžké okamžiky v životě přicházejí nečekaně, a i když je tušíme nikdy nejsme schopni se na ně dostatečně připravit tak, abychom je lehce překonali a nic nepocítili. Smrt nás vždy zasáhne do hloubky. A nezáleží na tom jestli se jedná o rodiče, sourozence, partnera nebo blízkého přítele. I když ti, kteří zažili smrt svého dítěte říkají, že není nic horšího než se dívat do hrobu svého dítěte. Člověk cítí jen bolest, marnost a beznaděj.

Pokud vás tato těžká rána osudu potkala a vy jste přesvědčení, že na světě neexistuje lék, který by zmírnil váš zármutek, obraťte se na naše zkušené psychology. Ti vám pomohou překonat váš smutek a najít světlo a naději ve zdánlivě bezvýchodnou situaci. V momentě, kdy chcete všechno vzdát, je důležité vědět, že existují lidé, kteří vás potřebují živé a zdravé. A že nejen pro ně má smysl žít.

Odborníci na tuto kategorii:

zobrazit detail
Český jazykSlovenský jazykAngličtina Petra Urbanová psychoterapeut
Odborník na témata: Osobnostní rozvoj, Vztahy a manželství, Strach a panika, Násilí a zneužívání, Smrt a zármutek, Sexualita, Deprese
V běhu život jsem se setkávala s lidmi, kteří potřebovali péči psychoterapeuta, ale báli se. Telefonické poradenství je ideální, bezpečné.
1

Články:

Jak na sebe nenechat křičetvloženo 30. 10. 2023

Jak na sebe nenechat křičet

Zřejmě na každého z nás už někdy v životě někdo křičel a pravděpodobně se shodneme na tom, že to není nic příjemného. Nejčastějšími emocemi, které přitom prožíváme, jsou stud, strach, bezmoc a hněv.

Někdy bychom nejraději utekli nebo toho řvouna něčím pořádně praštili. Proč lidé křičí? Jak se bránit?

Syndrom vyhořenívloženo 16. 10. 2023

Syndrom vyhoření

Co je syndrom vyhoření a kde se bere?

Burn-out syndrom, neboli pod českým názvem syndrom vyhoření (vyprahlosti), byl poprvé popsán v roce 1975 Herbertem Freudenbergerem v článku "Staff burnout" v časopise Journal of Social Issues. Jedná se o závažný

Kyberšikanavloženo 2. 10. 2023

Kyberšikana

Kyberšikana je nový a specifický druh šikany.

Dítě nebo dospívající opakovaně trápí, hrozí, pronásleduje, ponižuje, zesměšňuje nebo se jinak zaměřuje na další dítě nebo dospívajícího pomocí textových zpráv, e-mailů, webových stránek nebo pomocí jakéhokoli jiného typu moderních komunikačních technologií.

Depresevloženo 18. 9. 2023

Deprese

Kde začíná deprese a je třeba již vyhledat odbornou pomoc?

Deprese má řadu příčin a mnoho specifických symptomů. Jak depresi poznat, čeho se vyvarovat a zda je třeba ji léčit, se dozvíte v tomto článku!

|<< < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky