Dotaz 2063 - Jana - Poradna - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Psychologická poradna

Máte problém a nechcete na něj být sami? Ocitli jste se v tíživé situaci a nevíte, jak ji řešit?

Naši specialisté jsou zde, aby Vám pomohli s Vaším trápením!

Možná, že již zde někdo řešil stejný problém, který trápí Vás. Prohlédněte si již položené dotazy.

Dotaz - Jana 2. 12. 2013 18:03
Dobrý den.Je mi 29 let a jsem 5 let vdaná.Manzelovi bylo ted 30 let a mame spolu dve deti.dva kluky.prvni je tadeas v unoru mu bude 5 let. a druhy je leos a tomu budou v cervenci 3 roky.mam problem se sebou. nevim jestli je to agresivita.jsem nervni,stekla. vybusna a nadavam sproste a na deti jsem zla .kdyz me neposlouchaji tak zacnu rvat.deti me vubec neposlouchaji a pro me nejhorsi je kdyz se mi smejou do obliceje a delaji naschavali tak to opravdu vybuchnu. manzel mi rika ze jsem agresivni.Ptala jsem se moji sestry co stim mam delat.jen tak jsem se ptala na nasi mamu jestli byla na nas taky takova kdyz jsme byli mali a rikala ze jo. neni to dedicne?Moc svoji sestru obdivuji ze to pri osmi detech vzlada a to nejsou zadny andilci. Taky bych to chtela vzladat. nechci uz byt vybusna a ani agresivni.prosim poradte mi jak se takove veci zbavit a byt normalni . nevim jak to napsat.deti .ten starsi porad breci kdyz mu reknu at jde neco uklidit a kdyz ma jit treba spat tak rve ze spat nepujde... porad se s brachou pere a dokonce se i kousali. porad se mu neco nelibi.a ten mladsi.kdyz byl maly tak byl hodnejsi a tolik nezlobil .pochytil to od starsiho brachy.. kdyz neco mu seberete nejakou vec kterou chce.tak na me strasne zacne rvat a dupe nohou. co delam spatne. chci jen aby me poslochali a delali jen veci ktere muzou a aby nebyli na sebe zly.Uz jsem zoufala.Dekuji za vas cas ztraveny nad mou odpovedi.Jana
Odpověď - Mgr. Petra Helebrantová 2. 12. 2013 22:26
Dobrý den, Jano,

Děkuji Vám, že jste se obrátila na naší psychologickou poradnu. Píšete, že je Vám 29 let, jste 5 let vdaná a máte dvě děti (5 a 2,5 roky). Máte problém se sebou, jste nervní, vzteklá, výbušná, nadáváte sprostě a jste na děti zlá. Když Vás neposlouchají, začnete na ně řvát. Děti Vás neposlouchají, je pro Vás nejtěžší, když se Vám smějí do obličeje a dělají Vám naschvály, to pak vybuchnete. Děti se perou a jsou na sebe zlí, když se jim něco nelíbí, začnou na Vás i řvát. Jano, velmi si na Vás cením, že otevřeně mluvíte o tom, jaké emoce prožíváte.

Manžel Vám říká, že jste agresivní. Ptala jste se své sestry, co s tím máte dělat, protože sestra své děti bez problémů zvládá. Sestra Vám říkala, že Vaše matka byla na vás jako děti také taková. Jano, naše dětství, výchova, kterou jsme měli a vůbec rodina, ve které jsme vyrůstali, ovlivňuje nás jako osobnost a také to, jak v dospělosti budeme přistupovat k dětem. Je to přirozené, učíme se tím, co prožíváme v rodině. Nedá se tedy mluvit o dědičnosti, ale spíše si přenášíme z původní rodiny určité vzorce chování.

Také byste děti chtěla zvládat jako Vaše sestra, nechcete být výbušná ani agresivní. Jano, nevidím se Vám, že jste z toho už zoufalá. Velmi si cením toho, jak hledáte cesty řešení - ptala jste se své sestry, snažíte se zjistit, kde je chyba a tu napravit. Říkám si, zda se takto děti chovají i k Vašemu manželovi, nebo zda toto chování je pouze směrem k Vám. Bohužel Vám však konkrétní radu nemůžu dát, protože bych potřebovala vědět více informací. A myslím, že ideální cesta by byla, kdybyste se vypravila za psychologem. Můžete např. využít manželskou a rodinnou poradnu, kde jsou odborníci, kteří běžně takové problémy řeší. Popovídáte si s nimi o tom, jak se v daných situacích chováte Vy, jak na to reagují děti a budete společně hledat cesty, jak své chování změnit. Pravdou je, že děti reagují na Vás, na Vaše chování a to, co jim Vy připustíte, jaké hranice jim nastavíte, tam děti půjdou. A velmi dobře děti vycítí, co si mohou k Vám dovolit. Sama vnímám, jak moc chcete situaci změnit a já věřím, že se Vám to povede. Prosím vyhledejte odborníka, který s Vámi celou situaci podrobně rozebere a věřím, že se dostanete do lepšího psychického klidu a pohody, na což budou děti pravděpodobně taktéž reagovat.

Držím palce

Zobrazuj jen dotazy z kategorie:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky