Dotaz 2423 - Oldřich - Poradna - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Psychologická poradna

Máte problém a nechcete na něj být sami? Ocitli jste se v tíživé situaci a nevíte, jak ji řešit?

Naši specialisté jsou zde, aby Vám pomohli s Vaším trápením!

Možná, že již zde někdo řešil stejný problém, který trápí Vás. Prohlédněte si již položené dotazy.

Dotaz - Oldřich 26. 7. 2014 01:55
Dobrý den,
Nedokážu se řídit myšlenkou,že je vše v pořádku a nedělat si starosti.Stále se vracím k minulosti a má dosavadní žárlivost mě silně ničí.Pořád přemýšlim co kde kdy dělala partnerka.Převážne vyvozuji černé závěry a myšlenek ve své hlavě se nedokážu zbavit.Vadí mi i maličkosti,schrnutě řečeno každá mužská přitomnost v blízkosti mé partnerky.Své problémy řeším alkoholem.Necítím se tak žádaný a když podlehnou emocím provází mě silná bolest na hrudi kterou přebije pouze jiná bolest a to fyzická.
Nechci být otrokem svých emocí.Chci začít důvěřovat odpustit minulost a začít žít.
Jak by měl vypadat dnešní človek?Podle dnešní doby nebo podle toho jakého by jsme si představovali?
Je pro ženy opravdu nutný flirt s jiným mužem ikdyž jsou zadané?Stále se vracím k tomu,že lidi jsou zkažený a pokud mají lásku časem chtejí stejnak víc.Dnešní doba je převážně o sexu.
Myslím,že lidi jako já nikdy nebudou šťastní protože jsem si uvědomil,že lidský chtíč je silnější než morální zasady a láska.
Plně si uvědomuju,že hlídáním vyslíchánim nic nezměním a pravděpodobně situaci jenom zhorším,ale nedokážu věřit,pouze doufat.Je možnost se zbavit toho démona co v sobě nosím?
Odpověď - PhDr. Ivana Vajnerová 26. 8. 2014 12:15
Dobrý den, Oldřichu, je určitě dobře, že si uvědomujete bezvýslednost a svým způsobem i zbytečnost svých žárliveckých sklonů, které jsou navíc pravděpodobně neoprávněné a váš vztah kazí. Zkuste navštívit odborníka, nejlépe i s partnerkou, který by vám měl poradit, nejen jak potlačit neopodstatněnou žárlivost a partnerce, jak ji zbytečně nevyvolávat, ale také jak byste se měl zbavit zjevných psychosomatických projevů i tendence řešit problémy alkoholem. Pokud na sobě budete pracovat podle konkrétního návodu, který vám jen takto bez osobního setkání nikdo neposkytne, určitě se váš život stane nesrovnatelně příjemnější.
Ivana Vajnerová

Zobrazuj jen dotazy z kategorie:
1 | 2 | 3 > >>|


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky