Dotaz 2443 - Michal - Poradna - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Psychologická poradna

Máte problém a nechcete na něj být sami? Ocitli jste se v tíživé situaci a nevíte, jak ji řešit?

Naši specialisté jsou zde, aby Vám pomohli s Vaším trápením!

Možná, že již zde někdo řešil stejný problém, který trápí Vás. Prohlédněte si již položené dotazy.

Dotaz - Michal 24. 8. 2014 12:27
Dobrý den,prosím o radu.S partnerkou jsem 4roky,miluji jí a o jiné ženy se nezajímám.Myslím si,tedy zda se člověk dokáže poctivě ohodnotit sám,že mé chování k ní je vzorné.Nikdy jí nic nezakazuji,plním všechna její přání a chovám se k ní s úctou a láskou.Bohužel je to asi nějak málo.Jsem neustále prověřován,partnerka do všech mých přátel ryje,zakazuje mi stýkat se s lidmi,odpovídat na sociální síti atd.To vše dělá vždy s pláčem a pohledem malého dítěte.Když se pohádáme a já odejdu do jiného patra v domě,ona jde za mnou a neustále provokuje a vyvolává další spory.Je mi 40let.Vztahů jsem již několik měl,ale s tímhle si vážně nevím rady.Dopuji jí neustále tím,jak je krásná a úžasná(což tak opravdu je),ale když má své stavy,je to peklo.Je opravdu náročné chovat se tak,aby nemohla vůbec začít svůj teror.V každém případě mi dochází energie a nevím jak dál. Děkuji za reakci.
Odpověď - PhDr. Ivana Vajnerová 26. 8. 2014 12:05
Možná byste, Michale, měl trochu změnit taktiku a stanovit jasná pravidla, namísto věčných ústupků a vysvětlování, což je pochopitelně nesmírně vyčerpávající. Vaše partnerka by měla pochopit, žer věčnými scénami ničeho nedosáhne, jen ztrpčuje život vám i sama sobě.
Určitě by nebylo na škodu přesvědčit ji o vhodnosti návštěvy psychologického odborníka na partnerské vztahy, který by objektivně posoudil, v čem přesně mezi vámi nebo v ní tkví problém, abyste oba pochopili, jak případně své chování posunout k lepšímu. Pohled nezávislé osoby může být vždy přínosem a jeho rada snáze akceptovatelná, než naléhání někoho, koho se potíže přímo týkají.
Oba vás zdravím, Ivana Vajnerová

Zobrazuj jen dotazy z kategorie:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky