Deprese - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

deprese

Deprese

 

Je normální, že se vám občas nechce z postele a nebo naopak nemůžete usnout, převalujete se v posteli a vlastně celou noc probdíte. Všechno vás bolí a na nic nemáte náladu, jste bez energie, apatičtí ke všemu a ke všem. Třeba si tu a tam i bezdůvodně popláčete a nikoho nechcete vidět. Ano, je to v pořádku, pokud se to neopakuje každý den, každý týden a nakonec takhle žijete i několik měsíců nebo dokonce let! Deprese je plíživá, zákeřná nemoc, kterou byste nepřáli ani svému největšímu nepříteli. Může totiž skončit i tím nejhorším způsobem – dopisem na rozloučenou.

Víme, že v životě se může stát cokoliv. Zemře nám milovaná osoba, vyhodí nás z práce, vážně se zraníme. To všechno může vést k chorobnému smutku a nechuti k životu.

Kolikrát nemusí být k depresi závažný důvod. Tento duševní stav, který je charakterizovaný nadměrným smutkem, způsobuje vnitřní trýzeň a bolest. Máte pocit, že vám nikdo nerozumí.

Nevěříte si, vaše sebevědomí je na nule. Trpíte navíc pocitem méněcennosti a viny. Obavy, úzkost a vidina nešťastné budoucnosti – to je váš denní chleba.

Nejhorší na tom je to, že když už se vybičujete k nějaké akci, strašně rychle se unavíte a chcete všechno vzdát. V tuhle chvíli byste měli vědět, že deprese postihne během života až pětinu populace, ženy jsou postiženy o něco častěji než muži. Čím déle vás deprese pohlcuje, tím těžší je najít z ní cestu ven.

Proto už ani chvíli neotálejte a kontaktujte nás! Naši psychologové vám ukáží správný směr. Najděte znovu smysl života a začněte naplno žít!

Odborníci na tuto kategorii:

zobrazit detail
Český jazykSlovenský jazyk Mgr. Josef Hrubý psycholog
Odborník na témata: Násilí a zneužívání, Strach a panika, Deprese, Trauma
„Změna je možná“
zobrazit detail
Český jazyk Petra Urbanová psychoterapeut
Odborník na témata: Osobnostní rozvoj, Vztahy a manželství, Strach a panika, Násilí a zneužívání, Smrt a zármutek, Sexualita, Deprese
V běhu život jsem se setkávala s lidmi, kteří potřebovali péči psychoterapeuta, ale báli se. Telefonické poradenství je ideální, bezpečné.
zobrazit detail
Český jazyk PhDr. Ivana Vajnerová psycholog
Odborník na témata: Vztahy a manželství, Deprese, Strach a panika, Stres a vyhoření, Děti a výchova, Závislost, Osobnostní rozvoj
Hodlám být k dispozici každému, kdo se na mě obrátí. Řešení nebo alespoň úlevu lze najít – pokud ji hledáte – vždycky.
1

Články:

Umíte být sami?vloženo 14. 10. 2019

Umíte být sami?

Člověk je tvor společenský, to je všeobecně známá informace. Málokdo je rád zcela sám, přestože i tací se najdou. Téměř pro každého je tím nejdůležitějším vztahem, o který v životě usiluje, vztah partnerský.

Co dělat, když jste sami a nemáte partnera/ku?

Je rozvod správným řešením?vloženo 7. 10. 2019

Je rozvod správným řešením?

Každý rok se objevují nové alarmující statistiky rozvodů. Podle Českého statistického úřadu je počet rozvodů kolem 30ti tisíc ročně.

Proč tak často k rozvodům dochází? Které chování je indikátorem, že je vztah u konce?

Strach má velké očivloženo 30. 9. 2019

Strach má velké oči

Strach – emoce, kterou každý z nás čas do času zažívá. Někdy dobrovolně nebo naopak nedobrovolně.

Spousta z nás má strach z rozchodu, ze ztráty zaměstnání, uzavřených prostor, pavouků, apod. Podívejme se alespoň na základní penzum informací o prožívání strachu a jeho vlivu na kvalitu lidského života.

Depresevloženo 23. 9. 2019

Deprese

Kde začíná deprese a je třeba již vyhledat odbornou pomoc?

Deprese má řadu příčin a mnoho specifických symptomů. Jak depresi poznat, čeho se vyvarovat a zda je třeba ji léčit, se dozvíte v tomto článku!

1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky