Deprese - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

deprese

Deprese

 

Je normální, že se vám občas nechce z postele a nebo naopak nemůžete usnout, převalujete se v posteli a vlastně celou noc probdíte. Všechno vás bolí a na nic nemáte náladu, jste bez energie, apatičtí ke všemu a ke všem. Třeba si tu a tam i bezdůvodně popláčete a nikoho nechcete vidět. Ano, je to v pořádku, pokud se to neopakuje každý den, každý týden a nakonec takhle žijete i několik měsíců nebo dokonce let! Deprese je plíživá, zákeřná nemoc, kterou byste nepřáli ani svému největšímu nepříteli. Může totiž skončit i tím nejhorším způsobem – dopisem na rozloučenou.

Víme, že v životě se může stát cokoliv. Zemře nám milovaná osoba, vyhodí nás z práce, vážně se zraníme. To všechno může vést k chorobnému smutku a nechuti k životu.

Kolikrát nemusí být k depresi závažný důvod. Tento duševní stav, který je charakterizovaný nadměrným smutkem, způsobuje vnitřní trýzeň a bolest. Máte pocit, že vám nikdo nerozumí.

Nevěříte si, vaše sebevědomí je na nule. Trpíte navíc pocitem méněcennosti a viny. Obavy, úzkost a vidina nešťastné budoucnosti – to je váš denní chleba.

Nejhorší na tom je to, že když už se vybičujete k nějaké akci, strašně rychle se unavíte a chcete všechno vzdát. V tuhle chvíli byste měli vědět, že deprese postihne během života až pětinu populace, ženy jsou postiženy o něco častěji než muži. Čím déle vás deprese pohlcuje, tím těžší je najít z ní cestu ven.

Proto už ani chvíli neotálejte a kontaktujte nás! Naši psychologové vám ukáží správný směr. Najděte znovu smysl života a začněte naplno žít!

Odborníci na tuto kategorii:

zobrazit detail
Český jazykSlovenský jazyk Mgr. Josef Hrubý psycholog
Odborník na témata: Násilí a zneužívání, Strach a panika, Deprese, Trauma
„Změna je možná“
zobrazit detail
Český jazykSlovenský jazykAngličtina Petra Urbanová psychoterapeut
Odborník na témata: Osobnostní rozvoj, Vztahy a manželství, Strach a panika, Násilí a zneužívání, Smrt a zármutek, Sexualita, Deprese
V běhu život jsem se setkávala s lidmi, kteří potřebovali péči psychoterapeuta, ale báli se. Telefonické poradenství je ideální, bezpečné.
1

Články:

Pozitivní myšlení - spása, nebo svět ideálů?vloženo 10. 6. 2024

Pozitivní myšlení - spása, nebo svět ideálů?

Na pozitivní myšlení existuje mnoho názorů. Někteří jej vyzdvihují jako cestu záchrany, jiní na něj pohlíží jako na nesmysl. Je to opravdu tak jednoduché?

Stačí začít myslet pozitivně a vše se hned v dobré obrátí?

Deprese u dětívloženo 27. 5. 2024

Deprese u dětí

Každý, i děti, se někdy cítí bídně. U dětí, které zažívají mnoho změn v sociální sféře života, to však platí obzvlášť. Mohou být často podrážděné, je obtížné s nimi vyjít. Příčinou může být nějaké zklamání.

Jaká je prevence proti depresi a co pomůže?

Umění zvládat selhánívloženo 13. 5. 2024

Umění zvládat selhání

Snad každý z nás má nějakou vysněnou představu o tom, kde by chtěl pracovat nebo do jakého podnikání by se chtěl vrhnout. Mnozí se ale o ten zásadní krok ani nepokusí.

Jak tomu čelit a dopředu se nebát svého selhání?

Emoční zranění jako výzva k životuvloženo 29. 4. 2024

Emoční zranění jako výzva k životu

Ranní vstávání do splínu, vztek nad rozlitou kávou, úzkost ze schůzky s nadřízeným, žárlivost, smutek, vnitřní bolest… emoce nás v našich životech provází den za dnem. Každou minutou ovlivňují naše chování a prožívání.

Řídí naše životy v každé vteřině. Co si ale s nimi počít, když nás svazují a omezují?

1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky