Násilí a zneužívání - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

násilí zneužívání

Násilí a zneužívání

 

Je veliká statistická pravda, že násilí a zneužívání probíhá nejčastěji v rodinném prostředí. Jedná se o domácí násilí. Jde většinou o pozvolný proces, který začíná lehkými urážkami, ponižováním, přehlížením nebo kontrolou chování - kde jste byli a s kým. Někdy si ani nemusíte uvědomit, že se děje něco špatného, můžete omlouvat chování druhého. Vždyť on/ona jen žárlí a vždyť ono je to vlastně hezké. Postupně ovšem forma přitvrdí a dochází až k teroru a hrubému fyzickému násilí, kdy je ohroženo jak vaše fyzické a duševní zdraví, tak nakonec i váš život sám. Řešení tak závažných problémů se nesmí odkládat!

Násilí a zneužívání tedy není “jen” otázka facek a mlácení. Násilí může mít formu psychického tlaku (ponižování, urážení, obviňování, zákazy, zastrašování, hrubé chování až vyhrožování, vydírání, ničení věcí oběti, terorizování), emocionálního násilí (soustavná kontrola - co dělá, s kým se stýká, kam chodí, zesměšňování, citové vydírání, výhružky odebráním dětí, vyhozením z bytu), ale též sexuální (znásilnění, nucení proti vůli k různým sexuálním praktikám, sexuální napadání), sociální (zákazy kontaktů s rodinou a s přáteli, cílem je sociálně oběť izolovat, využívání dětí nebo jiných osob jako prostředku nátlaku na oběť) či ekonomickou (omezování přístupu k penězům, neposkytování prostředků na společnou domácnost, případně na děti, absolutní kontrola nad příjmy a výdaji oběti, zatajování finanční situace rodiny). Zpravidla se setkáváme s kombinací různých forem domácího násilí.

Obětí domácího násilí, týrání, sexuálního zneužívání může být kdokoli! Nebuďte lhostejní k utrpení druhých. Pokud máte jen stín podezření, obraťte se na nás a my vám poradíme, jak dotyčné/mu nebo vám osobně pomoci. Týká se tento problém vás? Zkuste se opět postavit na vlastní nohy a najděte sílu k tomu, opustit člověka, o kterém si – i přes to všechno, co vám dělá – myslíte, že ho milujete a jste na něm závislí.

Odborníci na tuto kategorii:

zobrazit detail
Český jazykSlovenský jazyk Mgr. Josef Hrubý psycholog
Odborník na témata: Násilí a zneužívání, Strach a panika, Deprese, Trauma
„Změna je možná“
zobrazit detail
Český jazykSlovenský jazykAngličtina Petra Urbanová psychoterapeut
Odborník na témata: Osobnostní rozvoj, Vztahy a manželství, Strach a panika, Násilí a zneužívání, Smrt a zármutek, Sexualita, Deprese
V běhu život jsem se setkávala s lidmi, kteří potřebovali péči psychoterapeuta, ale báli se. Telefonické poradenství je ideální, bezpečné.
1

Články:

Psycholog na telefonu – diskrétně a okamžitě!vloženo 28. 1. 2014

Psycholog na telefonu – diskrétně a okamžitě!

„Návštěva“ psychologa se stává v Česku konečně legitimní!  Nebojte se psychologa!

Mít problém není ostuda ani známka slabosti. Každý z nás se v životě občas dostane do situace, která nám přináší těžké zkoušky a se svými potížemi si neumí poradit sám.

Dvakrát vodku!vloženo 18. 9. 2012

Dvakrát vodku!

„Dvakrát vodku!“

Tak tuhle větu v našich restauracích nějakou dobu neuslyšíme. Poprvé v historii České republiky máme prohibici kvůli tomu, že se na trh dostal alkohol spolu s methanolem.

|<< < 36 | 37 | 38 | 39 | 40

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky