Konflikty generací X, Y a Z - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

vloženo 8.8. 2016Konflikty generací X, Y a Z

Kdo je kdo?

Ke generaci X se řadí dnešní čtyřicátníci a padesátníci. Vyrostli v době, kdy si nemohli moc vybírat a práce byla nejvyšší meta. Jako zaměstnanci jsou velmi loajální a i když by rádi trávili více času s rodinou, jsou šťastní. Rozhodně více, než byli v dobách svého mládí.

Nešťastné mládí

Generace Y právě končí vysoké nebo pracuje krátce. Povětšinou vyrostli už ve svobodné době a zažili technologický rozmach. Jejich rodiče z generace X jim často předkládají, že mají možnosti, o kterých se jim samým ani nesnilo. Zapomínají ale, že mají své vlastní problémy.

Mezigenerační konflikt

Nastupující generace je často braná jako flákačská a nevděčná. Se změnou doby ale nastaly změny i ve školství a přístupu k práci. Příslušníci generace X jsou sice jako pracanti vychovaní, ti mladší se ale museli ohánět už na škole a co nejdřív po ní si najít trvalé místo. Přitom by raději vzali zajímavou, než dobře placenou práci. Narozdíl od jejich rodičů, kterým byla nezřídka práce jednoduše přidělená.

Nová, dospívající populace


Nejmladší generace dnešních školáků je tzv. generace Z. Pro ty už je technologie naprosto normální a virtuální prostředí je stejně skutečné, jako to reálné. Začínají se znovu vracet i k osobní komunikaci a online jsou méně než jejich rodiče.

PSYCHOLOGICKÁ POMOC NA TELEFONU - NONSTOP A ZCELA DISKRÉTNÍ! Volejte 900 70 10 20*


Po uvolnění pesimismus

Generace Y vidí svou budoucnost pesimisticky. Navzdory množství příležitostí se cítí nucena vzít nejlépe placenou nabídku, aby se dokázala uživit. Výrazným změnám jak politickým, tak ekonomickým, zdražování a proměnám trhu práce je prakticky nemožné se včas přizpůsobit. Vyvolává to stres a nejistotu, z čehož pramení jejich obavy.

Starší generace X už „má své jisté“ a po svázanosti doby svého mládí hledí do budoucna pozitivně. Děti Z jsou na tom stejně. S technologiemi vyrůstají a globalizace podporuje trend stěhování za prací, klidně i do ciziny. Díky tomu jsou mnohem lépe přizpůsobené na svobodný věk.

Vzhůru do budoucna

Zbývá ale otázka, zda bude současný trend pokračovat. Česká generace Y je početně nejméně zastoupená. Hlad po zaměstnancích tak brzy po nástupu generace Z ustane. Faktem zůstává, že na nadcházející dobu jsou lépe připravení a snad i méně nenávidění . Alespoň zatím je nikdo rovnou neodsuzuje jako nemakačenka. Ještě se ovšem uvidí, jak se nejmladší generace popasuje s výsledky dnešních změn.

Další články

Buďte sami sobě koučemvloženo 25. 7. 2016

Buďte sami sobě koučem

Vybudovat prosperující firmu jen s jedním autem se zdá nemožné. Jak ale říká majitel jedné z firem navrhujících zahrady: kdyby to vzdal hned na začátku, čemu by to posloužilo?

Sebekoučing nepřináší jen bezmyšlenkovitou dřinu, ale motivuje.

Když nám v partnerství chybí sebevědomívloženo 27. 6. 2016

Když nám v partnerství chybí sebevědomí

Nedostatek sebevědomí je následkem našeho vnitřního negativního přesvědčení. V partnerských vztazích může být takové přesvědčení opravdu závažným problémem.

Často žijeme podle partnera a ne svůj vlastní život.

Zdravé sebevědomí – zdravé vztahyvloženo 13. 6. 2016

Zdravé sebevědomí – zdravé vztahy

Člověk je tvor společenský a vztahy spontánně vytváří a žije v nich. Nevzniknou a nepřijdou k nám jen tak. Neustále je tvoříme, rozvíjíme nebo ničíme, podle toho, jak se k sobě vzájemně stavíme.

Zdravé sebevědomí vede k větší spokojenosti ve vztazích.

Příliš vysoké sebevědomí – sázka na jednu kartuvloženo 30. 5. 2016

Příliš vysoké sebevědomí – sázka na jednu kartu

Příliš silné sebevědomí je jako příliš silná káva. Krásně voní a přitahuje pozornost. Když okusíte, skoro vás porazí. Příchuť je nepříjemně hořká a po chvíli už ani nechutná.

Pokud chceme zůstat lidmi, musíme si dovolit být zranitelní.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky