PhDr. Ivana Vajnerová - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)
PhDr. Ivana Vajnerová
psycholog
Hodlám být k dispozici každému, kdo se na mě obrátí. Řešení nebo alespoň úlevu lze najít – pokud ji hledáte – vždycky.

Specializace:
Vztahy a manželství, Deprese, Strach a panika, Stres a vyhoření, Děti a výchova, Závislost, Osobnostní rozvoj
Jazyky:
Český jazyk Český jazyk
PhDr. Ivana Vajnerová

K psychologii mě přivedlo mimo jiné to, že můj otec je psycholog, což asi o volbě studia ve spojení s mým zájmem o lidské osudy rozhodlo. Inklinovala jsem i k „pisatelským žánrům“, které ale rovněž mají řadu psychologických aspektů. Ostatně publikování různých článků a postřehů o nesnadných lidských rolích, problémech a jejich řešení se stalo nedílnou součástí mého profesního života.

Dlužno dodat, že ani můj osobní život nebyl ušetřen různých dramatických zvratů, tragických událostí, s nimiž jsem se musela – leckdy obtížně - vyrovnat. Ale i tyto peripetie mi dodaly potřebnou míru pochopení pro životní úskalí druhých. A dobře vím, že si nevybírají: Postihují ty, kteří se dlouhodobě potýkají s problémy, i ty, kteří se donedávna těšili úspěchům a štěstí, mohou vycházet z naší vlastní psychiky nebo nám je přinášejí ti nejbližší či různé neblahé shody náhod.

Stručně řečeno, v profesním i osobním životě jsem se setkala s lidmi, kteří například navzdory zdánlivé pohodě, vtipu a nadhledu propadly úzkostem a depresím, kteří se museli srovnávat s obtížemi svých blízkých, kteří své problémy začali řešit alkoholem nebo drogami…

Proto také vím, jak přínosné nebo alespoň ulevující může být v těžkých chvílích si s někým promluvit, vypovídat se, zvážit jeho rady, vidět svůj problém jinýma očima.

Pokud se s kýmkoli z vás někdy dostanu do kontaktu, nebudu předstírat, že jsem „všeznalá“ a mohu slíbit zaručené rady, protože situace každého z nás je jedinečná. Nicméně existují mechanismy, které mohou inspirovat, pomáhat. Každopádně hodlám být v rámci svých sil k dispozici každému, kdo se na mě obrátí. Ti, kteří toto krédo nevyznávají, zřejmě netuší, že se v obdobně či jinak svízelné situaci mohou ocitnout sami. Řešení nebo alespoň úlevu lze najít – pokud ji hledáte – vždycky.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky