Závislost - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

zavislost

Závislost

 

Člověk je tvor, který si dokáže rychle vytvořit závislost na čemkoli – dnes už dokonce i na televizi, internetu nebo mobilním telefonu. Češi jsou na špici nepopulárního žebříčku hlavně ve spotřebě alkoholu a cigaret. Závislost má mnoho podob. Může za ní stát nejen alkohol a drogy, ale také léky na spaní nebo antidepresiva. Svět nabízí spoustu lákadel, která už mnoha lidem zničila život. Vy ani vaši blízcí mezi ně patřit nemusíte! Víme, že je těžké žít s člověkem, který svým chováním a jednáním ovlivňuje partnerskou/rodinou/přátelskou pohodu, a v neposlední řadě ovlivňuje jeho jednání i finanční stránku. Chápeme vaši bezmoc, když sledujete, jak se vámi milovaný člověk dobrovolně zabíjí a ničí všechno kolem sebe, včetně rodiny.

Již jste vyzkoušeli vše, slyšeli spousty slibů a výmluv. Nyní jste v situaci, kdy už nevidíte nebo nenacházíte žádná další řešení či východiska, ale co dělat? Vzdát se nechcete, svého partnera milujete, říkáte si, vždyť přeci musí existovat cesta ven!

My říkáme ano! Spojte se s našimi odborníky na závislosti, se svým problémem nebudete sami a společně nalezneme cestu ven!

Články:

Nevěravloženo 27. 11. 2023

Nevěra

Je monogamie možná? Znamená nevěra vždy problém v daném jedinci nebo může být znakem jiným? Dá se partnerovi odpustit a žít dál jako předtím? Je podvádění partnera výsadou mužů, nebo jsou na tom ženy stejně?

Pokud vás partner jednou podvedl, bude vás podvádět navždy?

Radost z bolestivloženo 13. 11. 2023

Radost z bolesti

Lidská sexualita má mnoho podob a výrazů.

Některé (zejména ty, které sami provádíme) pokládáme za normální a správné, jiné za „nenormální“ a některé třeba neznáme vůbec. Vnímání „normálního“ se mění v čase a prostoru a definice slova „normální“ zkrátka neexistuje!

Jak na sebe nenechat křičetvloženo 30. 10. 2023

Jak na sebe nenechat křičet

Zřejmě na každého z nás už někdy v životě někdo křičel a pravděpodobně se shodneme na tom, že to není nic příjemného. Nejčastějšími emocemi, které přitom prožíváme, jsou stud, strach, bezmoc a hněv.

Někdy bychom nejraději utekli nebo toho řvouna něčím pořádně praštili. Proč lidé křičí? Jak se bránit?

Syndrom vyhořenívloženo 16. 10. 2023

Syndrom vyhoření

Co je syndrom vyhoření a kde se bere?

Burn-out syndrom, neboli pod českým názvem syndrom vyhoření (vyprahlosti), byl poprvé popsán v roce 1975 Herbertem Freudenbergerem v článku "Staff burnout" v časopise Journal of Social Issues. Jedná se o závažný

|<< < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky