Buďte sami sobě koučem - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

vloženo 25.7. 2016Buďte sami sobě koučem

Vybudovat prosperující firmu jen s jedním autem a tím, co uveze, se zdá prakticky nemožné. Jak ale říká přímo pan Němec, majitel jedné z největších firem navrhujících zahrady: kdyby to vzdal hned na začátku, čemu by to posloužilo?

Začalo to sázkou a skončilo úspěšným podnikáním

Pan Němec začínal jako každý jiný. Začal ale jinak myslet. „Hodně mi pomohlo trénování našeho amatérského fotbalového družstva. Prostě jsem sám na sebe aplikoval ty věci, které kluky vždycky přiměly i po náročném tréninku nebo prohraném zápase znovu vstát a vrátit se na hřiště. Sám se sebou jsem se pak vsadil, že do pěti let budu mít plně prosperující firmu.“

Co je „sebekoučing“?

Dnes moderní pojem „kouč“ je původně trenér sportovního družstva. Své svěřence učí být stále rychlejší, silnější, šikovnější. Nepřináší ale bezmyšlenkovitou dřinu, motivuje. Zůstat motivovaný je těžké, právě tehdy přichází a znovu nastartuje vaši touhu po dosáhnutí lepšího výsledku.

PSYCHOLOGICKÁ POMOC NA TELEFONU - NONSTOP A ZCELA DISKRÉTNÍ! Volejte 900 70 10 20*


Ten nejlepší kouč právě pro vás jste nakonec vždy vy sami. Chtějte svůj lepší výsledek. Člověk, který si chce odsedět svých osm hodin v práci a pak se večer kouknout na TV, nedosáhne ničeho víc, než právě toho. Máte vyšší cíle? Výborně! Pusťte se do nich.

• Neusněte

Vylepte si na ledničku, pracovní stůl nebo kamkoli, kde se pohybujete nejčastěji, svoje cíle. Mějte neustále na očích, čeho chcete dosáhnout a kvůli čemu se snažíte. Rutina má jednu nepříjemnou vlastnost. Uspí vás. Ale mít se nějak dobře přeci není skvěle.

• Rekapitulujte
Každý večer se sami sebe ptejte, co vás ten den potěšilo, co se povedlo a co by šlo dělat lépe. Efektivněji, jinou cestou. Nehodnoťte. Pouze srovnejte fakta a utvořte z nich výsledek. Dobré uchovejte, na nedokonalém zapracujete. Ale až zítra. Nejlepší výsledky má odpočatý!

• Pohybujte se
Rok je tvořen dny. Zdánlivě jednoduché. Jestliže chcete svého cíle dosáhnout za rok, musíte k němu směřovat 365 dní. Co děláte každý den přímo určuje to, kdo jste a čeho nakonec dosáhnete. Koresponduje váš dlouhodobý cíl s jednotlivými úkony dne?

„Koučovat sám sebe mi nedovolilo to vzdát. Sám před sebou nemám žádnou výmluvu: vždycky jsem věděl, že ta strašlivá únava není tak hrozná, nebo že za bolestí hlavy je ve skutečnosti kocovina,“ dodává pan Němec na závěr. Sebekoučing není těžký. Začněte hned!

Další články

Když nám v partnerství chybí sebevědomívloženo 27. 6. 2016

Když nám v partnerství chybí sebevědomí

Nedostatek sebevědomí je následkem našeho vnitřního negativního přesvědčení. V partnerských vztazích může být takové přesvědčení opravdu závažným problémem.

Často žijeme podle partnera a ne svůj vlastní život.

Zdravé sebevědomí – zdravé vztahyvloženo 13. 6. 2016

Zdravé sebevědomí – zdravé vztahy

Člověk je tvor společenský a vztahy spontánně vytváří a žije v nich. Nevzniknou a nepřijdou k nám jen tak. Neustále je tvoříme, rozvíjíme nebo ničíme, podle toho, jak se k sobě vzájemně stavíme.

Zdravé sebevědomí vede k větší spokojenosti ve vztazích.

Příliš vysoké sebevědomí – sázka na jednu kartuvloženo 30. 5. 2016

Příliš vysoké sebevědomí – sázka na jednu kartu

Příliš silné sebevědomí je jako příliš silná káva. Krásně voní a přitahuje pozornost. Když okusíte, skoro vás porazí. Příchuť je nepříjemně hořká a po chvíli už ani nechutná.

Pokud chceme zůstat lidmi, musíme si dovolit být zranitelní.

Člověk a sebevědomí – kdo komu vládne?vloženo 23. 5. 2016

Člověk a sebevědomí – kdo komu vládne?

Moudré přísloví, které říká „všeho s mírou“, platí i u sebevědomí. Najít tu správnou míru může být tvrdým oříškem. Sami si však musíme vybrat, jakou sociální realitu si chceme vytvořit.

Sebevědomí člověka je určováno tím, jak sám sebe vnímá a hodnotí.

1 | 2 | 3 | 4 > >>|

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky