Temná manipulace mysli - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

vloženo 31.5. 2021Temná manipulace mysli

Podstata manipulace je prostá. Někdo vás dostane na svoji stranu a nepoužije při tom násilí. Zdánlivě. Akceptujete vnucené přesvědčení, jako svoje vlastní. A stanete se jeho obětí. Život se pak často promění v peklo.

Použité prostředky bývají mocné. Skrytá manipulace je promyšlená a plánovaná. Útočník nenápadně trousí poznámky, předem chystá výrazy obličeje. Obere vás o vaši svobodnou vůli. Budete si myslet, že jednáte podle svého vlastního uvážení, ale nebude to pravda. A vy to neuvidíte.

Manipulátor se nejprve zbaví protivníků a jejich vlivu na svou oběť. Těch, kteří nemají žádné vedlejší úmysly, jako třeba zotročit si vás. Protivníkem mu může být nejen člověk, kterému věříte, ale také nějaká hodnota, kterou uznáváte a je ve vašem životě důležitá, stejně jako například Bůh nebo andělská ochrana.

Prastaré techniky fungují po staletí


Manipulace působí na vaše základní lidské potřeby a city. Přirozené emoce jsou přesměrovány jinam. Jste tlačeni k tomu, abyste na ty původní zapomněli. Lidé používají silná slova. Nutí vás vzdát se svých práv.

Útočník si hned na začátku získá vaše sympatie. Využívá svého charisma a vašich slabých stránek. Navodí ve vás určitý pocit, třeba soucit. Bude vám lichotit. Naprosto spolehlivou zbraní je prohlubování pocitu viny, utvrzení přesvědčení o vlastní nedostatečnosti. Dále znevažování vašeho úspěchu a zdůraznění nějakého nezdaru. To je psychologický nátlak, který vás jednoho dne zaručeně začne ovlivňovat, když nebudete ostražití a nebudete si věřit.

PSYCHOLOGICKÁ POMOC NA TELEFONU - NONSTOP A ZCELA DISKRÉTNÍ! Volejte 900 70 10 20*


Vzbudí u vás potřebu, o které jste ani netušili, že ji máte. A pak se nabídne, že ji uspokojí. Normálně byste jeho myšlenky nepřijali, protože jsou vám cizí. Dokáže ale vaše myšlenky změnit, aniž byste si to uvědomili. A někdy si to dokonce uvědomíte, ale z nějakého důvodu nemůžete nebo se ani nechcete manipulaci bránit. Dosáhne tak svého cíle, má vás v hrsti.

Braňte se temnotě

Nejlepší způsob, jak se ubránit jakékoliv manipulaci, je být si vědom toho, co děláte a na co myslíte. To znamená, každý den si uvědomovat realitu svého vlastního života, kterou si vytváříte svými myšlenkami. Aktuální stav je vždy výsledkem vašich myšlenek v minulosti. Své myšlenky je třeba střežit. A pokud se svým životem nejste spokojeni, tak je změnit. A to hned.

Není to žádné scifi, i když to tak možná zní. Když se takzvané „mozkové hygieně“ nevěnujete sami, někdo jiný se toho ujme. A vymyje vám mozek. Pozor, nad tím již nemáte kontrolu! Znějí vám informace o osobním rozvoji jako absolutní blábol? Jste-li připraveni, přinese vám to inspiraci k tomu, abyste vzali svůj život do vlastních rukou.

Zachraňte se


Pěstujte si zdravé sebevědomí. Buďte si vědomi vlastní zodpovědnosti. Držte se pravidla: důvěřuj, ale prověřuj. Dejte si pozor, abyste manipulaci rozeznali, nejlépe hned v počátku. Ujasněte si svá práva. Odmítněte žádost manipulátora a neciťte se zavázáni. Nemějte vůči němu zábrany. Dejte jasně najevo své postoje a zůstaňte věrni své pravdě.

Temná manipulace je soubojem duchovních sil dobra a zla. Ať už si to lidé uvědomují nebo ne. S energiemi manipulace je spojena jedna závažná okolnost. Je těžké se od nich odtrhnout, protože mají svazující účinek. Zatímco energie světla a lásky, chcete-li ta božská, vám dává naprostou svobodu a nedrží vás.

Láska je tou nejsvětlejší a nejsvobodnější energií. Čím více jste s ní v souladu, tím více životní síly máte. Tím méně vás může manipulace ovládnout. Tím větší je pravděpodobnost, že sebou nikdy nenecháte manipulovat. Pracujte denně na pročišťování svého těla i duše. Hlídejte si, co jíte a v jakém prostředí se pohybujete. Pečujte zkrátka o sebe. Svůj osud máte ve svých rukou.

Další články

Deset znaků hypochondravloženo 25. 1. 2021

Deset znaků hypochondra

Hypochondrie není onemocnění tělesné, ale nemoc duševní. Může souviset i s nepřiznanou depresí a stavem nazývaným somatizace deprese.

Jak zjistit, zda je člověk nemocný nebo hypochondr?

Šikana pohledem rodiče obětivloženo 18. 1. 2021

Šikana pohledem rodiče oběti

Jednou z největších rodičovských výzev je přimět děti středního a staršího školního věku k hovoru o škole a spolužácích.

Mladší děti se naopak velmi rády podělí o své zážitky a raportují průběh školního dne tak detailně, až rodičovská pozornost často polevuje.

Jak na závistivost?vloženo 11. 1. 2021

Jak na závistivost?

Jsme rozdílní a rozdílná je také situace každého z nás. Proto občas dochází k vzájemnému srovnávání se. Pokud zůstává u srovnávání, je to v pořádku. Soutěživost je totiž naším hnacím motorem.

Proč k ní dochází, když je zbytečná?

Citový chlad vs. citová závislostvloženo 21. 12. 2020

Citový chlad vs. citová závislost

V ideálním partnerském vztahu jsou oba partneři naladěni na podobnou citovou vlnu. Samozřejmě může docházet k výkyvům – někdy dává city najevo více jeden, pak druhý, ale celkově se doplňují.

V nevyváženém vztahu jeden neoplácí množství partnerova citu svým citem.

|<< < 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > >>|

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky