Smrt a zármutek - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

smart a zarmutek

Smrt a zármutek

 

Setkání se smrtí nás může potkat v jakémkoli věku. Smrt si nevybírá a čeká nás všechny. Už jen tuto myšlenku se snaží mnoho z nás vytěsnit ze své hlavy a chovat se jako kdyby nebyla, neexistovala. A pak se to stane, umře nám někdo blízký a milovaný. Nechápeme, nevíme jak se chovat, nejdříve o tom nechceme ani slyšet, vzít to na vědomí, jsme bezmocní, tak moc bezmocní… Pak následují pocity vzteku a neuvěřitelné nespravedlnosti, proč on/ona!? Ta bolest je nesnesitelná, prázdnota hluboká a zármutek nekonečný. Ty probdělé noci a proplakané dny bez odpovědí.

Bohužel těžké okamžiky v životě přicházejí nečekaně, a i když je tušíme nikdy nejsme schopni se na ně dostatečně připravit tak, abychom je lehce překonali a nic nepocítili. Smrt nás vždy zasáhne do hloubky. A nezáleží na tom jestli se jedná o rodiče, sourozence, partnera nebo blízkého přítele. I když ti, kteří zažili smrt svého dítěte říkají, že není nic horšího než se dívat do hrobu svého dítěte. Člověk cítí jen bolest, marnost a beznaděj.

Pokud vás tato těžká rána osudu potkala a vy jste přesvědčení, že na světě neexistuje lék, který by zmírnil váš zármutek, obraťte se na naše zkušené psychology. Ti vám pomohou překonat váš smutek a najít světlo a naději ve zdánlivě bezvýchodnou situaci. V momentě, kdy chcete všechno vzdát, je důležité vědět, že existují lidé, kteří vás potřebují živé a zdravé. A že nejen pro ně má smysl žít.

Odborníci na tuto kategorii:

zobrazit detail
Český jazykSlovenský jazykAngličtina Petra Urbanová psychoterapeut
Odborník na témata: Osobnostní rozvoj, Vztahy a manželství, Strach a panika, Násilí a zneužívání, Smrt a zármutek, Sexualita, Deprese
V běhu život jsem se setkávala s lidmi, kteří potřebovali péči psychoterapeuta, ale báli se. Telefonické poradenství je ideální, bezpečné.
1

Články:

Pozitivní myšlení - spása, nebo svět ideálů?vloženo 19. 4. 2021

Pozitivní myšlení - spása, nebo svět ideálů?

Na pozitivní myšlení existuje mnoho názorů. Někteří jej vyzdvihují jako cestu záchrany, jiní na něj pohlíží jako na nesmysl. Je to opravdu tak jednoduché?

Stačí začít myslet pozitivně a vše se hned v dobré obrátí?

Hysterie – seje vítr a miluje bouřivloženo 12. 4. 2021

Hysterie – seje vítr a miluje bouři

Zkuste popsat, jaká osoba se vám vybaví coby hysterka. Intrikaření a snaha ovládat okolí jí nebývá cizí. Umí vášnivě milovat, především sebe.

Jak takového člověka poznáte?

Drogová závislost dítěte a jeho rodina vloženo 5. 4. 2021

Drogová závislost dítěte a jeho rodina

Bere Vaše dítě drogy a Vy nevíte, jak se k němu chovat? Rádi byste mu pomohli, ale na druhou stranu máte pocit, že Vaši rodinu postupně ničí? A nebo se jen chcete něco dozvědět o tom, jak k drogově závislému přistupovat?

Proč Vaše dítě začalo s drogami?

Co si vyčítají muži a ženyvloženo 29. 3. 2021

Co si vyčítají muži a ženy

Často se nám na druhých něco nelíbí. Mužům na ženách, ženám na mužích. A tak se někdy neudržíme a druhému vyčítáme. Mnohdy si třeba ani neuvědomujeme, jak často.

Nikdo z nás asi nemá rád výčitky ohledně toho, jak se chováme nebo tváříme.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky